جشنواره های تفریحی – بخش اول

tomorrowland-660x330

در وادی پر آشوب و غم بار دنیا ، همواره انسان به دنبال رهایی بوده . رهایی ای که لحظه ای او را از افکار زنجیر وار و شکنجه گر فشارهای روحی و روانی آزادی بخشد .

حال گاهی این شوق و اشتیاق دویدن به سوی پنجره ی رهایی به ترس معنا می شود و گاهی هم به عطش دست یابی به درجه ای از توانایی های نهفته ی جسمی و روحی خود .

برخی این را در خلق های هنری خود یافته اند ، برخی در کنترل ذهن و جسم خود و برخی در گذراندن پر شور و هیجان لحظه های زندگی خود .

تفاوت مذهب و فرهنگ یک قومیتی باعث می شود که این مرحم به شکل و شیوه های متفاوت خود را نشان دهد .

در فرهنگ یک کشوری این عمل به ریاضت جسم در می آید ، در برخی به مذهب ، در برخی به دنیاپرستی ، در بعضی هم به تفریحات پر شور و هیجان رایج .

حال سوالی مطرح می شود که چطور تفریح باعث رهایی و یا دست یابی به نیروی نهفته در روح و روان شخص می شود ؟

در پاسخ این چنین باید گفت که تفریح سد توجه و تمرکز شخص به خود را از بین می برد . فرد پس از گذراندن و یا در حین انجام کاری که به نوبه ی خود نام تفریح بر او می نهاند ، با آرامش بهتر و بیشتری ، تمرکز بر خود را در دست کنترل می گیرد . به عبارتی تفریح به مانند فرشته ی نجات و یا فرشته ی مراقب او در برابر نیروهای اهریمنی درونی و بیرونی شخص به کمکش می آید .

سوق داشتن به تفریحاتی که انسان را بیشتر به خود متوجه دارد به مانند میدان مسابقه ای درآمده است که هرکس در تلاش است تا از شخص یا اشخاص دیگر پیشی بگیرد .

در این میان موضوع و مساله ای مهمتر به وجود می آید . ” بنگاهی برای ارائه ی تفریحات ناب و عمیق “

وظیفه ی این بنگاه چیست ؟

این بنگاه چه قدرتی در دست دارد ؟

ادامه دارد . . .2 دیدگاه برای پست : جشنواره های تفریحی – بخش اول

  1. سید می گوید :

    سلام
    موضوع خوبی بود

    کاش تهش هم تو این یادداشت میومد

ارسال دیدگاه